Sedm tipů pro obchodování na býčím trhu 2021
Tým

Sedm tipů pro obchodování na býčím trhu 2021

Ať už obchodujete s akciemi nebo kryptoměnami, vždy musíte dávat pozor na trendy. Zkušení obchodníci dobře vědí, že „trend je tvůj přítel.“ To však stále nemusí stačit k přežití volatility kryptoměny. Zde je sedm tipů pro obchodování na býčím trhu v roce 2021.

Jedna věc na finančních trzích je, že ceny mohou zaznamenat výrazné výkyvy. Jen v letošním roce došlo na kryptotrhu k několika výkyvům. 

Navzdory tomu zkušení obchodníci díky těmto sedmi tipům přeměňují volatilitu na příležitosti. Tento článek se ponoří do hloubky a poskytne přímý průvodce obchodováním s kryptoměnami na býčím trhu v roce 2021. 

Býčí a medvědí trh

Na medvědím trhu ceny klesají. To se často stává, protože na trhu panuje negativní sentiment a obchodníci se cítí na trhu méně sebevědomí. Když se to stane, prodává více lidí. To následně způsobí pokles cen, což vede k většímu pesimismu, a tedy k většímu prodeji.

Naopak býčí trh je stav, kdy tržní ceny rostou. Býčí trend nastává, když dojde k výraznému a trvalému nárůstu tržních cen ve všech oblastech. Předpovídat blížící se býčí trh však vyžaduje správný vhled. Býčí trh se vyznačuje důvěrou obchodníka/investora k trhu – popisuje stav celkového optimismu ohledně cen, což vede k růstu cen a ještě většímu optimismu.

Věděli jste? Oba názvy jsou odvozeny od směru, ze kterého zvíře útočí. Býk vystrkuje rohy nahoru, zatímco medvěd se chytí za svou kořist.

Vysvětlení medvědího a býčího trhu
Zdroj: Investopedia

Kryptotrh 2021 je vynikajícím příkladem býčího trhu, protože došlo k intenzivní aktivitě na trhu. Na rozdíl od tradičních trhů je však kryptoprostor ovlivněn několika faktory. Pochopení těchto faktorů vám může pomoci stát se lepším obchodníkem. 

Tento článek se bude zabývat 7 tipy pro obchodování na býčím trhu v roce 2021.   

Obchodování není o rychlém zbohatnutí z trhů. Mnoho lidí se to letos naučilo tvrdě. To však nemusíte. Zkušení investoři a horní 1 % (ti, kteří mají nejvyšší sázky) jsou ti, kteří profitují z toho, že ostatní pronásledují pumpy.

Také býčí trhy jsou hlučné kvůli vzrušení a musíte se probírat každodenním hlukem. K výkyvům trhu letos došlo z několika nepředvídatelných důvodů. Elonovy tweety, FUD Binance a zákaz Číny měly hlavní roli v tom, jak se cena v posledních měsících pohybovala. Není třeba mít špatný pocit z toho, že jste přišli o předchozí a dokonce i budoucí rallye. Místo toho prosím věnujte pozornost trendům a hrajte chytře. Nové příležitosti přicházejí každý den!

Na býčích trzích je nejlepší řídit se trendy. Automatizované strategie vám pomohou udržet si přehled o trhu a zadávat správné obchody a zároveň omezit ztráty.

2. Nenechte se zlákat k obchodování s marží

Obchodování s marží je skvělý způsob, jak znásobit velikost vašich pozic zvýšením pákového efektu. Rizika však často kompenzují výhody obchodování s marží. Při likvidaci můžete náhle čelit obrovským ztrátám. K likvidaci dochází, když burza uzavře pozici, zanechá obchodníka ztrátu, kterou nezíská, pokud se trh odrazí zpět výše.

Mnoho nováčků dělá chybu v tom, že své pozice při obchodování s marží nadměrně využívají. Strach, že všechno ztratíte a že vaše portfolio klesne na nulu, by měl být dostatečným důvodem k tomu, abyste se právě teď vyhýbali obchodování s marží. 

Pro hrubý příklad, s 10x pákou vás 10% pohyb proti vám vymaže a se 100x pákou 1% pohyb proti vám zlikviduje celý váš kapitál. Skutečná čísla jsou ještě děsivější, jakmile zohledníte obchodní provize a likvidační poplatky.

Můžeš obchodujte pomocí páky s Coinrule potenciálně zvýšit své výnosy, ale nikdy nezapomeňte vždy použít nízký stupeň pákového efektu.

3. Mějte obchodní strategii

To může znít jako něco, co mnozí považují za samozřejmost, ale je to pravděpodobně nejdůležitější z těchto sedmi tipů pro obchodování.

Obchodování bez plánu znamená neúspěch. Úspěch na kryptotrhu spočívá v pochopení tržních vzorců a jejich následném použití k provádění správných obchodů. Vzory vám pomáhají předvídat pohyby a můžete je vidět pouze tehdy, když máte definovanou obchodní strategii.

Strategie nebo plán vám pomůže provést náležitou péči před vstupem do obchodů. Je to také skvělý způsob, jak omezit počet ztrát, zabránit katastrofickým ztrátám a dosáhnout nadměrných zisků. 

Jednou z hlavních výhod používání automatizovaného obchodního systému je, že můžete snadno dodržet počáteční plán, aniž by stres nebo emoce zasahovaly do vašich obchodních rozhodnutí.

4. Proveďte svůj vlastní průzkum

V dnešní době je na internetu a v mainstreamových médiích spousta hluku o kryptoměnách. Pro většinu není snadné přecházet mezi tím, co je cenné, a tím, co není. To je důvod, proč vám doporučujeme, abyste si před vstupem do jakýchkoli obchodů vždy provedli vlastní průzkum, zejména u kryptoměn s nižší cenou s coiny s malou tržní kapitalizací.

Začátečníci často hledají doporučení ohledně kryptoměn u ostatních a nakonec přijdou o peníze. Když si uděláte vlastní průzkum, rozumíte každé minci lépe a máte lepší znalosti o vstupu a výstupu z obchodů. 

Nepleťte si skutečnou radu se šilinkem. Nezapomeňte, že mnozí mají zájem přidat humbuk do mincí, ve kterých mají velké podíly.

5. Dávejte pozor na zvraty

Pravdou je, že dostupných informací, návodů a doporučení jsou tuny. Aby to však celé dávalo smysl, musíte správně aplikovat to, co znáte.

Na býčím trhu si musíte neustále dávat pozor na prudké zvraty. To vám pomůže určit nejlepší čas pro ukončení obchodů nebo odstranění některých zisků ze stolu.

Otočení trendu bitcoinů
Dlouhodobá divergence cen BTC s RSI

Je také důležité mít cenové cíle a zastavit ztráty jako součást vašeho obchodního plánu. Získání dobrého vstupu je jen polovina práce. Musíte také vědět, kdy strategicky ukončit obchod, ať už jde obchod pro vás nebo proti vám.

6. Neobchodujte na základě emocí

Trhy jsou vysoce volatilní a pokud jde o obchodování, je nejlepší zabývat se fakty a daty místo pocitů. Obchodníci se pravidelně musí potýkat s emocemi, jako je strach a chamtivost. Je nezbytné být připraven na jakýkoli možný scénář. Nemůžete si dovolit obchodovat na základě svých pocitů. 

Chcete-li vydělat peníze na býčím trhu, jako je ten, který aktuálně máme, potřebujete disciplínu. Proto se musíte vždy držet svého obchodního plánu. 

Boti nemají žádné city. Provádějí obchody chladnokrevně na základě nastavení vašeho obchodního systému. Nastavením jasných, logických pravidel do algoritmů můžete snížit své poražené a projet své vítěze mnohem efektivněji, efektivněji a bez emocí.

7. Rozhodující je diverzifikace

Diverzifikace je jedním z nejlepších tipů pro každého investora na dnešním krypto trhu. Riziko můžete snížit alokací prostředků mezi různá aktiva. Tímto způsobem se nemusíte spoléhat na výkon jednoho aktiva.

Navíc, aby byla diverzifikace efektivnější, měli byste zkuste držet aktiva vzájemně nekorelovaná

Abychom to udělali ještě o krok dále, Coinrule vám pomůže diverzifikovat napříč strategiemi. Profesionálové vám neřeknou, že nikdy jen nenakupují nebo jen neprodávají – často dělají obojí současně, aby kdykoli snížili riziko.

Diverzifikace peněženky s Coinrule
Coinrule Dashboard s diverzifikovanými strategiemi

Můžete spustit více strategií současně Coinrule. Jeden může být nákup dipů na vaší oblíbené minci, další může skalp krátkodobé obchody, zatímco jiný je rebalancování vašeho portfolia. Máte maximální flexibilitu při správě vaší peněženky.

Zaokrouhlení nahoru

Kryptoměny přetvářejí finanční svět a každý den se s nimi snaží obchodovat více lidí. To je skvělá zpráva pro celý ekosystém, protože to znamená větší aktivitu na trhu, likviditu a efektivitu. 

Volatilita je však primárním problémem kryptotrhu, zejména v bezprecedentních dobách, jako jsou tyto. Pokud budete věnovat pozornost těmto sedmi tipům pro obchodování, zajistíte si, že z tržních trendů využijete to nejlepší.   

At Coinrule, pomůžeme vám dělat ty nejlepší obchody. Poskytujeme holistický pohled na trhy a pomáháme vám lépe obchodovat. 

UPOZORNĚNÍ

Nejsem analytik ani investiční poradce. Vše, co zde uvádím, je čistě orientační, informační a vzdělávací. Všechny informace obsažené v mém příspěvku by měly být nezávisle ověřeny a potvrzeny. Nemohu být shledán odpovědným za jakoukoli ztrátu nebo škodu způsobenou na základě těchto informací. Uvědomte si prosím rizika spojená s obchodováním s kryptoměnami.