Tým

Exponenciální klouzavé průměry žijí dál Coinrule!

V rámci Coinrulenové nabídky technických indikátorů, Coinrule nyní integrovala podporu pro 4 období exponenciálního klouzavého průměru (EMA)! Nyní můžete do svých strategií zabudovat EMA8, EMA12, EMA26 a EMA55, což vám poskytne větší míru přizpůsobitelnosti pro vaše pravidla.


EMA jsou typem klouzavého průměru, který přikládá větší váhu a význam nejnovějším datovým bodům. The exponenciální klouzavý průměr se také označuje jako exponenciálně vážený klouzavý průměr. Reagují výrazněji na nedávné změny cen než a jednoduchý klouzavý průměr, který aplikuje stejnou váhu na všechna pozorování v daném období. Podobně jako přechody klouzavého průměru mohou křížení EMA poskytovat obchodníkům důležité signály. Například, pokud rychlý exponenciální klouzavý průměr období (např. EMA8) překročí průměr pomalejšího období (např. MA55), může to pro obchodníka fungovat jako nákupní signál:

Intuitivně, když rychlá perioda EMA překročí nižší periodu EMA, může to fungovat jako signál k uzavření pozice nebo otevření krátké pozice.

Doufáme, že se vám nový indikátor bude líbit. Šťastné obchodování!