Tým

Indikátor zvýšení/snížení MA/RSI je zde!

Coinrule nyní spustila možnost pro uživatele využívat zvýšení a snížení MA a RSI v rámci svých pravidel, což vám dává ještě větší přizpůsobitelnost!

Co jsou RSI a MA?

RSI, neboli index relativní síly, je technický ukazatel často používaný v obchodování. Funguje tak, že měří rychlost a změnu cenových pohybů, aby se zjistilo, zda je coin přeprodaný (indikuje dobrý vstupní bod) nebo překoupený (indikuje bod výstupu/vstupu pro krátkou pozici). RSI osciluje mezi 0 a 100 a je tradičně považován za překoupený, když je nad 70 a přeprodaný, když je nižší než 30. Překoupená mince je v podstatě považována za dražší, než by měla být, a přeprodaná mince je považována za levnější, než by měla být. Když RSI mince dosáhne těchto dvou klíčových úrovní, znamená to, že by mohla být připravena na obrat trendu, což představuje dobrý potenciální vstupní/výstupní bod.

MA neboli klouzavé průměry patří mezi nejběžnější obchodní ukazatele. Jsou snadno interpretovatelné a efektivní při použití. Fungují tak, že berou průměry za určitý počet cenových období. Například MA50 bere průměr z předchozích 50 období. MA9 (průměr předchozích devíti cenových období) velmi rychle reaguje na cenové pohyby a poskytuje rychlé signály. Na druhou stranu víc signály může mít za následek více falešných signálů a více obchodů se ztrátou. Naopak klouzavé průměry počítané s vyšším počtem období jako MA100 (který zohledňuje předchozích sto cenových období) dávají spolehlivější signály, ale se zpožděním. 

Coinrule dříve měl podporu pro MA a RSI, takže co je nového?

Naše nejnovější aktualizace umožňuje uživatelům nastavit podmínku pro zvýšení/snížení RSI o zadanou částku v časovém rámci:

Grafické uživatelské rozhraní, text, aplikace Popis automaticky generován

Pokud by se například RSI během krátké doby (např. 5 minut) zvýšilo o 15 bodů, mohlo by to ukázat, že mince má silnou hybnost. To by mohlo fungovat jako potenciální indikátor pro vstupní bod, protože mince by mohla nadále dobře fungovat. Naopak, pokud by se RSI v krátkém časovém rámci snížilo o 5 bodů, mohlo by to fungovat jako indikátor opuštění pozice. Můžete to také použít jako indikátor pro vstup do krátké pozice na některé z našich pákových burz. 


Podobně mohou uživatelé také nastavit podmínky pro zvýšení nebo snížení klouzavého průměru o konkrétní procento, hodnotu USD nebo BTC, což uživatelům poskytuje ještě větší přizpůsobitelnost s podmínkami MA v jejich pravidlech:

Grafické uživatelské rozhraní, text, aplikace, chat nebo textová zpráva Popis automaticky vygenerován

Doufáme, že se vám nové funkce budou líbit! Šťastné obchodování!