Tým

MACD je živě dál Coinrule!

V rámci Coinrulenové nabídky technických indikátorů, Coinrule nyní integrovala podporu pro indikátor MACD (Moving Average Convergence Divergence), což vám dává ještě větší přizpůsobitelnost pro vaše strategie!

MACD je indikátor hybnosti sledující trend, který ukazuje vztah mezi dvěma klouzavými průměry ceny aktiv. MACD se vypočítá odečtením 26-periodického exponenciálního klouzavého průměru (EMA) od 12-periodického EMA.

Výsledkem tohoto výpočtu je čára MACD. Devítidenní EMA MACD zvaná „signální čára“ je pak vynesena nad čáru MACD, která může fungovat jako spouštěč pro nákupní a prodejní signály. Obchodníci mohou koupit aktivum, když MACD překročí svou signální linii, a prodat – nebo shortovat – aktivum, když MACD překročí signální čáru. Indikátory MACD lze interpretovat několika způsoby, ale běžnějšími metodami jsou crossovery, divergence a rychlé vzestupy/poklesy. Jak ilustruje níže uvedený příklad, MACD může sloužit jako extrémně užitečný signál, kdy vstupovat do obchodů a kdy je opouštět. 

Doufáme, že se vám nový indikátor bude líbit. Šťastné obchodování!