Tým

Čas sloučení

ETH 2.0 je tady! Včera, kolem 3:XNUMX EST, proběhl dlouho očekávaný přechod Etherea z Proof-of-Work na Proof-of-Stake. Před akcí se mnozí ptali, jaký dopad bude mít tato důležitá událost na trh. Vedla by úspěšná fúze cesta k optimističtějšímu tržnímu výhledu? Nebo by neúspěšné sloučení vedlo k další kapitulaci a nepokojům?

Na první pohled se zdá, že sloučení bylo úspěšné. Tato událost přesune Ethereum blockchain do nových validátorových uzlů Proof-of-Stake, které budou vyžadovat vložení 32 ETH, aby se staly validátorem v síti. Pro investora je nyní držení ETH atraktivnější díky tomu, že je nyní deflační. To znamená, že Ethereum je nyní deflačním aktivem s nejvyšší tržní kapitalizací na planetě. Přechod ze staršího systému Proof-of-Work by měl vést k přibližně 99% snížení spotřeby energie sítě. Stručně řečeno, díky tomu bude Ethereum mnohem efektivnější a umožní to učinit významné kroky směrem k environmentálně udržitelné budoucnosti kryptoměn. Navíc se současným příběhem ESG v investování by tato zlepšená efektivita mohla přilákat nové institucionální investory do světa kryptoměn, kteří se možná dříve tomuto sektoru vyhýbali, aby si zachovali zelený image.

Dalším důležitým důsledkem sloučení je, že se výrazně sníží počet ETH tokenů vydaných jako blokové odměny. Před sloučením se každý den těžilo kolem 13,000 1,600 etherů. Nyní se toto číslo sníží na přibližně XNUMX XNUMX etherů za den. To je další býčí důsledek sloučení, protože na Ethereum bude výrazně menší prodejní tlak ze strany těžařů, kteří prodávají své odměny.

Z technického hlediska se nejprve zdálo, že trh již měl tuto událost naceněnou, protože v prvních hodinách po sloučení jsme nezaznamenali žádnou významnou volatilitu, kterou mnozí očekávali. V denním časovém rámci byl jasný příklad vzoru symetrického trojúhelníku. Býci netrpělivě sledovali tento graf, protože průlom nad tímto trojúhelníkem mohl osvětlit cestu k novým maximům rozsahu. Mnozí očekávali průlom nad tímto trojúhelníkem jako MA9 a vypadalo to, že překročí MA50, což by znamenalo silný nákupní signál. Nakonec se však medvědi prosadili, protože trojúhelníkový vzor se zhroutil a my jsme narazili zpět pod 1,500 9 $, což způsobilo, že se MA50 a MA1,400 rozcházely. Býci budou doufat, že si můžeme oddechnout směrem k rozsahu podpory 1,450 XNUMX – XNUMX XNUMX USD. Důvod poklesu je z velké části neznámý, ale mnoho spekulantů se domnívá, že to bylo způsobeno obchodníky, kteří vyložili ETH, které předtím koupili, aby spekulovali na forku. Dalším důvodem mohlo být to, že cena byla dříve podporována obchodníky, kteří nakupovali nebo si půjčovali extra ETH, aby získali další Ethereum, když jsme přešli na Proof-of-Stake. Nyní tito obchodníci tento přebytečný ETH prodávají, což způsobuje pokles cen na současnou nižší úroveň poptávky.

Podívejte se na graf na TradingView zde.