Tým

MFI je aktivní Coinrule!

V rámci CoinruleDíky nové nabídce technických indikátorů je MFI nyní aktivní Coinrule, což vám poskytuje větší míru přizpůsobitelnosti pro vaše strategie. 

MFI neboli Money Flow Index je technický oscilátor, který využívá kombinaci cenových a objemových dat k identifikaci překoupených nebo přeprodaných mincí. Podobné jako RSI, MFI osciluje mezi 0 a 100. U MFI se však mince považují za překoupené, když je MFI 80, a přeprodané, když je MFI pod 20. Běžně se však používají i prahové hodnoty 90 a 10. Když MFI dosáhne těchto klíčových prahových hodnot, aktivum by mohlo být připraveno na obrat trendu. Další důležitou věcí, kterou je třeba hledat, jsou rozdíly mezi ukazatelem a cenou. Pokud MFI roste, zatímco cena klesá nebo stagnuje, může to znamenat, že se cena chystá zhodnotit. Podobně, pokud MFI klesá, zatímco cena roste nebo stagnuje, může to znamenat, že jsme připraveni na obrat trendu. MFI se často používá ve spojení s indexem relativní síly (RSI) ke zvýšení spolehlivosti signálů. Podívejme se na příklad:

Ve výše uvedeném příkladu byl pokles MFI pod 20 známkou toho, že se blíží obrat. Jakmile MFI klesla pod 20, začal obrat a cena začala posilovat.

Podívejte se na některé z našich šablon MFI, abyste mohli začít s integrací tohoto indikátoru do svých strategií Coinrule.

Doufáme, že se vám nová funkce bude líbit. Šťastné obchodování!