Tým

Ven z pánve, do ohně

Pokud jde o globální makroekonomický obraz, byly poslední dva týdny jen ohnivou bouří. Minulý týden vláda Spojeného království oznámila plány na nefinancované snížení daní a dodatečné vládní půjčky v „minirozpočtu“. To způsobilo drastické snížení důvěry trhu. V důsledku toho se libra propadla na historicky nízké úrovně vůči americkému dolaru pod 1.04 dolaru. Volatilita, která se v současnosti odehrává na finančních trzích, je bezprecedentní a podobná tomu, na co jsme zvyklí ve světě kryptoměn.

Včera, aby se pokusila zastavit výprodej, Bank of England obrátila kurz a oznámila, že se zapojí do tržních operací. To bude zahrnovat nákup dlouhodobých britských vládních dluhopisů (známých jako gilts) ve snaze zastavit prudký výprodej, který ohrožoval velké finanční hráče, jako jsou penzijní fondy.

S těmito tržními operacemi je nyní pravděpodobné, že úroveň inflace ve Spojeném království bude ještě vyšší, než jsou úrovně, na kterých se již nyní nacházejí. Otázkou nyní zůstává, jaká bude další centrální banka, která bude blikat, a jak tento neustálý chaos na trhu ovlivní krypto a další trhy? 

V posledních několika dnech se kryptoměny a širší trhy drží relativně dobře vzhledem ke stavu širšího ekonomického obrazu. S blížící se recesí je však stále pravděpodobnější možnost dalšího poklesu. V posledních týdnech jsme viděli přímou korelaci mezi úrovní inflace a cenou určitých kryptoměn. Když 13. září přišla data o inflaci v USA na 8.3 %, tedy o 0.2 % více, než se očekávalo, cena bitcoinu se během několika minut zvýšila o 5 %. 

Někteří prognostici trhu předpokládají, že Federální rezervní systém bude muset nakonec svou politiku otočit a uvolnit, čímž přizve k vyšší inflaci, ale zachová globální finanční systém. Nicméně z dosavadní komunikace Fedu jen málo naznačuje, že je to buď pravděpodobné, nebo se to brzy stane. V konečném důsledku bude mít každé rozhodnutí vážné důsledky pro všechny finanční trhy, včetně kryptoměn. V současné době se tržní úleva a návrat k býčímu trhu „pouze nahoru“ zdá v dohledné době nepravděpodobný.

Podívejte se na graf na TradingView zde.