Tým

Konečně oddech!

Poslední dva týdny v kryptoměnách byly poměrně méně volatilní než dva týdny předtím a konečně to vypadá, že dostáváme nějaký odklad. Zdá se, že tržní operace, do kterých se Bank of England začala zapojovat, byly úspěšné při zchlazení výprodeje libry, protože vůči dolaru opět částečně posílila. Zdá se, že to alespoň dočasně přineslo na finanční trhy klid. Následně bitcoin zůstal stabilní, protože se obchoduje v rozmezí 18,000 20,500 až XNUMX XNUMX USD. Přichází to jako vítaná změna velkých cenových výkyvů, které jsme v posledních týdnech pozorovali.

Z technického hlediska se zdá, že cena bitcoinu by se mohla blížit bodu opěrného bodu, protože se jedná o měnu, která se nachází přímo na hlavním rozmezí podpory 17,600 18,500 – 2020 15,800 USD. Medvědi budou doufat, že ztratíme tento rozsah a uvidíme další nohu dolů. Ztráta tohoto rozmezí by přinesla minima, která trh nezažil od roku 16,100, pravděpodobně kolem rozmezí XNUMX XNUMX až XNUMX XNUMX USD, a vedlo by to k ponuré krátkodobé tržní vyhlídce kryptoměn. 

Navzdory tomu, že cena bitcoinu byla v posledních dvou týdnech relativně stabilní, týdenní graf bitcoinů naznačuje, že bychom mohli být připraveni na nějaký ohňostroj. Býci najdou útěchu v tom, že týdenní graf ukazuje jasný příklad padajícího klínu. Průlom nad tímto klínem by mohl signalizovat změnu sentimentu na trhu a umožnit bitcoinu růst směrem k novým maximům rozsahu, což býkům umožní získat zpět určitou ztracenou půdu proti medvědům. Dalším býčím indikátorem, který podporuje tuto myšlenku, je skutečnost, že index relativní síly (RSI) bitcoinu na týdenním grafu se již nějakou dobu pohybuje kolem přeprodaných úrovní, což naznačuje, že bychom mohli být připraveni na obrat a změnu sentimentu.

Další důležitou věcí, kterou je třeba sledovat, jsou údaje o inflaci. Americká inflace CPI právě dosáhla za měsíc září 8.2 %, což je o 0.1 % více než očekávaných 8.1 %. I když se jedná jen o nepatrnou odchylku od očekávané hodnoty, v posledních měsících jsme viděli, jak míra inflace, která je dokonce mírně vyšší, než se očekávalo, může mít vážné důsledky pro finanční trhy, včetně kryptoměn. Určitě se zdá, že zvýšení sazeb Fedu zatím jen málo stlačilo jádrovou inflaci a očekávání trhu ohledně dalšího zvyšování sazeb jsou silná. Mezitím a navzdory zpomalení výprodeje libry trhy bedlivě sledují, co se stane s rostoucí krizí britských penzijních fondů. Na makroúrovni to možná začíná být zajímavé.

Ať tak či onak, ať už je to bolest nebo zisk, je pravděpodobné, že budeme mít jasnější představu o tom, co se stane, než přijde týdenní uzávěrka v neděli.

Podívejte se na graf na TradingView zde!