Tým

Čas na změnu?

Poslední dva týdny byly další dva týdny nízké volatility, díky čemuž je říjen měsícem s nejnižší volatilitou na nějakou dobu. V posledních několika dnech se však horní a dolní Bollingerovo pásmo začaly rozcházet, což naznačuje, že volatilita začíná nabírat na síle. Mnoho aktivních obchodníků bude rádo, když uvidí změnu od bočního trhu, který jsme zažili v posledních týdnech.

Z technického hlediska budou býci jásat nad tím, že jsme konečně překlopili rezistenci 20,500 22,800 USD na support a od té doby jsme tuto úroveň znovu otestovali. Býci se nyní budou dívat na úroveň 24,000 20,500 $, kterou budou doufat, že překlopí, aby si osvětlili cestu k 18,200 18,000 $. Pokles pod úroveň 20,500 XNUMX USD by však znamenal návrat do rozmezí, ze kterého jsme dříve unikli. Medvědi budou doufat, že se prolomí pod úrovní podpory XNUMX XNUMX USD, což by pravděpodobně vedlo k novým ročním minimům. Dalším důležitým ukazatelem, který je třeba sledovat, je MACD. V současnosti je mezi MACD linkou a signální linkou velmi malý rozptyl. Pokud se MACD dostane pod signální linii, bude to podporovat myšlenku, že míříme zpět k rozmezí XNUMX XNUMX – XNUMX XNUMX USD.

Další zprávy, zdá se, že rezignace britské premiérky Liz Trussové obnovila určitou důvěru v trhy. V důsledku toho se libra vůči dolaru výrazně prosadila. Nyní se obchoduje kolem 1.16 dolaru, což je nejvyšší úroveň od oznámení katastrofálního „mini-rozpočtu“. Vzhledem k tomu, že nově zvolený premiér Rishi Sunak má zkušenosti z bankovnictví a financí, budou býci doufat, že má pevný přehled o důležitosti stabilizace inflace a ekonomiky. Pokud to jeho vláda dokáže, mohli bychom být v nadcházejících měsících připraveni na optimističtější výhled trhu.

Kromě toho byli regulátoři Spojeného království vyzváni, aby zmírnili požadavky na kolaterál, aby se vyhnuli vyhození penzijních fondů. Účastníci trhu to budou bedlivě sledovat, protože kolaps velkého britského penzijního fondu by vyslal šokové vlny do celého finančního systému a znamenal by pro ekonomiku bezútěšný krátkodobý výhled. 

Ať tak či onak, je pravděpodobné, že v následujících týdnech a měsících bude výsledek klíčových makroudálostí určovat směr trhu. Ať už jde o návrat k „pouze nahoru“ nebo o další chaos, věci se opravdu začínají přiostřovat.

Podívejte se na graf na TradingView zde.