Tým

Mezi BlackRockem a Tornádem

Spojení mezi tradičními financemi a kryptoměnami je propojeno těsněji než kdykoli předtím, protože institucionální poptávka po naší třídě cenných aktiv rychle roste. Minulý týden jsme viděli BlackRock, největší světový správce aktiv s přibližně 8.5 miliardami dolarů ve správě, jak podpořil bitcoin tím, že svým investorům se sídlem v USA nabídl soukromý bitcoinový trust. Vzhledem k tomu, že jsou největším správcem aktiv na světě, je pravděpodobné, že všichni jejich konkurenti budou rychle následovat jejich příklad, aby zajistili, že tyto schopnosti nabídnou také svým klientům.

Pro poskytnutí dalšího přístupu se BlackRock také spojil s Coinbase, aby svým institucionálním klientům poskytl infrastrukturu pro investování do krypto aktiv. Špičkový software pro správu portfolia společnosti BlackRock, Aladdin, používá více než 200 největších světových institucionálních investorů a spravuje aktiva v hodnotě přes 21 bilionů dolarů. Aladdin a Coinbase spojí síly, aby nabídli bezproblémový systém správy portfolia pro kryptoměny, přičemž Coinbase se bude starat o provádění a úschovu aktiv, zatímco Aladdin bude řešit aspekty správy portfolia prostřednictvím rozhraní Aladdin. Dalo by se tvrdit, že jde o významný krok k prokázání legitimity bitcoinu, zejména s tím, že BlackRock je hlavním ovlivňovatelem investování ESG. Dále ukazuje poptávku po expozici aktivu ze strany institucionálních klientů BlackRock.

Tornado Cash – oblíbená mixážní služba, která umožňuje soukromí na řetězci – se minulý týden dostala pod těžkou palbu ze strany vlád po celém světě. Úřad pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) ministerstva financí USA schválil protokol – což vedlo k tomu, že kterýkoli Američan, který použije tuto stránku, poruší sankční zákony. Sankce byla argumentována kvůli údajně vysokému počtu nezákonných peněz praných prostřednictvím protokolu a kvůli zabránění hackerským skupinám, jako je skupina Lazarus, v praní ukradených kryptofondů. Nizozemské úřady zatkly jednoho z tvůrců protokolu a uvedly, že podniknou další kroky proti DAO, které mohou umožnit praní špinavých peněz. Mohl by to být začátek války o decentralizované finance (DeFi)?

Důsledky spojení s peněženkou ve spojení s Tornado Cash nebo její usnadňování činnosti v řetězci také podnítily „decentralizované“ protokoly, které zakázaly adresám používat jejich služby, aby zůstaly v souladu s regulačními orgány. Vzhledem k transparentnosti a dostupnosti kryptoměn může kdokoli poslat cokoli na jakoukoli adresu peněženky, přičemž vlastník nemůže zastavit svou peněženku v přijímání transakcí.

Zákaz Tornado Cash vyvolal nápor stažení z protokolu do peněženek slavných osobností, jako byli Jimmy Fallon a Dave Chappelle, což vedlo k tomu, že porušili zákony o sankcích a byli potrestáni až 30 lety vězení… technicky vzato. Aave, populární protokol o půjčkách a půjčkách, zakázal peněženku zakladatele Tronu, Justina Suna, protože mu byly zaslány prostředky z Tornado Cash stejnou neznámou entitou.

Akt Aave zakazující adresy peněženek vyvolal rozruch v krypto komunitě, přičemž mnoho jednotlivců pochybovalo o tom, jak decentralizované tyto protokoly ve skutečnosti jsou s jejich schopností zasahovat a zakazovat adresy peněženek. Někteří komentátoři tvrdili, že akt vládního podřízení zcela odporuje étosu kryptoměn a DeFi. Coin Centre, skupina prosazující ochranu soukromí v kryptoměnách, uvedla, že napadne sankci, protože „překračuje zákonnou pravomoc [OFAC]“.

Od začátku kryptoměny byly národní státy používající krypto pro svůj vlastní prospěch považovány za posledního šéfa před globálním přijetím. Minulý týden Írán financoval import v hodnotě 10 milionů dolarů pomocí kryptoměn. Jejich používání bylo podníceno, protože jsou druhou nejvíce sankcionovanou zemí na světě za Ruskem – což omezuje jejich schopnost obchodovat s jinými zeměmi využívajícími stávající bankovní systémy. Jeden z ministrů země také uvedl, že „do konce září bude používání kryptoměn a chytrých kontraktů široce používáno v zahraničním obchodu s cílovými zeměmi.“

Zvýšené používání kryptoměn ze států, jako je Írán, lze považovat za dvousečný meč. Demonstruje klíčové principy suverenity a nestrannosti, kde by každý jednotlivec měl mít právo převádět hodnotu. V závislosti na vašich geopolitických preferencích by však mohl být považován za užitečný pouze těmi, kdo nebyli přijati do systému a pravděpodobně nesprávnými lidmi.

Tento případ použití zvyšující se prevalenci by také mohl dát vládám další důvěru k zákazu a regulaci kryptoměn s argumentem a trumfem národní bezpečnosti. Naopak Ukrajina použila kryptoměnu k získání darů v hodnotě přesahující 100 milionů dolarů na pomoc v boji proti Rusku – což by pravděpodobně považovali za pozitivní stejní lidé, kteří odsuzují její používání Íránem. Jako u každé technologie, její morálku definují použití a uživatelé, přestože technologie vždy zůstává nestranná.

Při analýze cenové akce tento vývoj neměl zásadní dopad na cenu bitcoinu. Z technického hlediska je bitcoin umístěn mezi skálou a tvrdým místem ve vzestupném kanálu, přičemž úroveň 24,500 100 $ se ukazuje jako těžko prolomitelná. Na této úrovni se také pohybuje 28,000denní klouzavý průměr. Vyšší časový rámec blízko této úrovně by mohl být silným indikátorem toho, že rally by mohla pokračovat s dalším cílem pravděpodobně na úrovni 2021 2021 USD, kde se otevírala roční svíčka v roce 200 a kde jsme konsolidovali v létě 23,000. Odmítnutí odtud by nás mohlo přimět znovu otestovat nižší úrovně a XNUMXtýdenní klouzavý průměr, který se nachází kolem XNUMX XNUMX $.

Nicméně se strachem a chamtivostí dosahujícími nejvyšších úrovní za poslední 4 měsíce a dogecoiny a Shiba Inu tvrdě pumpují, toto jsou výmluvné známky toho, že se může formovat prozatímní vrchol trhu. Index S&P 500 se také dotýká určité silné rezistence kolem úrovně 4,300 XNUMX USD a s ještě větším zapojením institucí a propojenými systémy správy portfolia by odmítnutí z této úrovně mohlo být katalyzátorem návratu na nižší úrovně – přičemž kryptoměny by mohly být zasaženy nejtvrději.

Vytvářejte pravidla a automatizujte své obchody s BTC nyní pomocí Coinrule! (https://coinrule.com/)