Tým

Odolnost vůči změně

Červenec byl uklidňujícím měsícem pro krypto a finanční trhy obecně, stimulovaný Federálním rezervním systémem, který rozhodl, že zvýšení sazeb o 0.75 % je dostatečné ke zpomalení inflace. Rovněž uvedli, že sazba federálního fondu ve výši 2.25-2.50 % je nyní neutrální – již nepřispívá k růstu nebo poklesu v ekonomice. To způsobilo, že trhy posílily na základě očekávání, že nemusí dojít k mnoha dalším zvýšením sazeb a možnost nejhoršího může být za námi.

Loni červenec znamenal dno letní korekce a začátek rally, která vyústila v nová historická maxima. Letos červenec zaznamenal 16.6% měsíční zisk bitcoinu – nejvyšší měsíční zisk od října 2021. Ten zastínil monumentální měsíční zisk etheru ve výši přibližně 57 % – největší od 2021% zisku v lednu 78 a pátý nejlepší měsíc za poslední 5 let. Graf ETH/BTC tuto podívanou dobře vyjadřuje. Ether od začátku června posílil o 28 % vůči BTC – což dokazuje zvýšený růst Etherea ve srovnání s jeho větším protějškem.

Minulý týden to však bylo Ethereum Classic (ETC), které zaznamenalo největší zisky. ETC zaznamenal 94% nárůst během 4 dnů, přičemž cena se stále obchodovala v rámci 20% maxima. Existuje podezření, že to bylo způsobeno sloučením Ethereum, které povede k přechodu Etherea z proof-of-stake na proof-of-work (POW). To způsobí, že drahé vybavení těžařů Ethereum, používané k řešení matematických hádanek používaných při válečných zajatcích, bude zastaralé a roční příjem těžařů ve výši 18 miliard dolarů zmizí. Na druhou stranu Ethereum Classic zůstane důkazem o práci, což přiměje těžaře Ethereum k tomu, aby potenciálně použili svá zařízení k zabezpečení řetězce Ethereum Classic. Výnosy z těžby Ethereum Classic však dosahují pouze 3 % výnosů Etherea.

AntPool, jeden z největších těžařských poolů a přidružená společnost Bitmain, velkého výrobce těžebních zařízení, oznámila, že investuje 10 milionů dolarů do vývoje a vytváření nových aplikací v ekosystému Ethereum Classic ve snaze zvýšit přijetí blockchainu. prodej jejich souprav. Bitmain také uvedl, že bude přijímat platby za své stroje v ETC. Vyhrají fundamentalisté Etherea? 2. srpna činila celková uzamčená hodnota ETC (TVL) 230,000 162 USD a objem transakcí činil 57 milionů USD ve srovnání s 3.8 miliardami USD TVL a XNUMX miliardami transakcí ETH. Loajalisté budou vyžadovat některé vážné síťové efekty, aby získali jakýkoli podíl na trhu.

Společnost Fidelity uvedla, že bitcoin bude jediným kryptoproduktem 401(k), který budou nabízet s 20% limitem alokace na portfolio. Dalo by se namítnout, že jde o obrovský krok správným směrem, protože monstrózní správce aktiv, jako je Fidelity, věří, že bitcoin je vhodný produkt pro penzijní plány. Na druhou stranu to také ukazuje, že zbytek prostoru je obecně považován za neprokázaný a nedůvěryhodný. Tento názor tento týden zopakovali tři anti-kryptoameričtí senátoři, kteří považovali krok Fidelity začlenit bitcoin za „nesmírně znepokojující“.

Institucionální váhavost vůči altcoinům lze pochopit, když vezmeme v úvahu averzi instituce k riziku. Překážkou je také povaha rodícího se kryptoprostoru, kde je přístup „rychle stavět a rozbíjet věci“, kterého lze někdy využít. Incidenty, jako je zneužití 190 milionů dolarů na populárním token bridge Nomad, ke kterému došlo tento týden, jsou toho příkladem. Solana tento týden také zaznamenala problémy s oblíbenými peněženkami Solana, Phantom, Slope a Trust Wallet, které byly zneužívány, protože prostředky jejich uživatelů byly vyčerpány z více než 8,000 XNUMX peněženek.

Po zhroucení CeFi a nyní těchto narušení horkých peněženek se bezpečnost krypto aktiv stala ještě větší prioritou pro všechny uživatele kryptoměn. Ledger, populární poskytovatel hardwarových peněženek, dokonale načasoval své pověstné diskuse o snaze získat dalších 100 milionů dolarů na financování. Říká se, že kolo bude mít vyšší ocenění než jejich předchozí navýšení 380 milionů dolarů při ocenění 1.5 miliardy dolarů loni v červnu – což ukazuje rostoucí poptávku po ochraně krypto bohatství i během tohoto poklesu trhu.

Naštěstí odpor vůči změnám může poskytnout ziskové příležitosti, protože stádo se drží daleko od „rizikových“ aktiv. Howard Marks ve své investiční bibli „Nejdůležitější věc“ podrobně uvádí, že nejvyšší výnosy upravené o riziko se dosahují při nákupu aktiv, která jsou považována za „ne zcela pochopená, zásadně pochybná na povrchu, kontroverzní, neslušná nebo děsivá, považovaná za nevhodná pro „slušná“ portfolia nebo v poslední době předmět deinvestování“. Zajímalo by nás, jaká třída aktiv tato kritéria splňuje…

Vytvářejte pravidla a automatizujte své obchody ETH/BTC nyní pomocí Coinrule! (https://coinrule.com/)