Tým

Terra Fallout

Pravděpodobně hlavní rčení, že se vždy vyvarujte pronášení při investování, je „Tento čas je jiný“. Obvykle to souvisí s příliš optimistickými býčími očekáváními budoucích maxim na trhu v důsledku globálního přijetí. Je ironií, že jak tento cyklus pokračuje, ukazuje se, že je to jinak… 

Ve všech předchozích tržních cyklech bitcoin nikdy neodpočíval ani neklesl pod předchozí historické maximum během následujících medvědích trhů. Minulý víkend jsme však viděli, jak bitcoiny procházely předchozím historickým maximem prostřednictvím prudkého 6% poklesu během 5minutové svíčky – dosáhly minima přibližně 17,600 17 USD. Potenciálním katalyzátorem náhlého poklesu byly výrazné odlivy z bitcoinových fondů v pátek 24,500. června, kdy kanadský účelový burzovní fond (ETF) zažil, že jeho investoři splatí přibližně 51 XNUMX bitcoinů nebo XNUMX % jeho držby. Většina investorů do ETF jsou instituce, přičemž příliv a odliv z těchto fondů poskytuje dobré měřítko institucionálního sentimentu kolem bitcoinů a rizikových aktiv obecně. 

K poklesu přispěla i rozvíjející se nákaza z debaklu na Terra. Zánik společnosti Terra si nadále vyžádal oběti, které byly ještě před několika měsíci proslulé jako vedoucí postavení na trhu ve svých oborech. Zejména to zahrnuje Celcius a Three Arrows Capital (3AC). Tito dva dříve považovaní monstra se dostali pod těžkou palbu klesajících tržních cen. Snížené ceny dále ovlivnily jejich nízkou likviditu a vysoce zadlužené rozvahy. Celsius zastavil výběr všech vkladů v hodnotě 8 miliard dolarů z jejich platformy a společnost 3AC byla údajně zlikvidována společnostmi FTX, Deribit a Bitmex, protože nedokázaly poskytnout dodatečný kapitál pro své špatně fungující pozice s pákovým efektem. Voyager, kryptoburza, byla také postižena zánikem 3AC, přičemž fondu stále dluží 15,250 350 bitcoinů a 40 milionů dolarů. Zprávy o tom způsobily, že akcie Voyageru ve středu kaskádově klesly o 25 % a jejich token se znehodnotil o XNUMX %.    

Jak však jeden obr padá, další roste. Sam Bankman-Fried (SBF) se stal tak trochu strážným andělem poskytujícím likviditu pro kryptoprůmysl, s půjčkami ve výši 250 milionů dolarů BlockFi, centralizované úvěrové platformě, a 15,000 XNUMX bitcoinů pro Voyager prostřednictvím FTX a Alameda Research. Oba tyto subjekty SBF založil. Společnost FTX US také využila znehodnocujících se tržních cen jako příležitost k oslazení své nabídky produktů akvizicí Embed Financial, společnosti zabývající se zúčtováním akcií, která bude zajišťovat úschovu a exekuci pro nově spuštěnou funkci FTX US pro obchodování s akciemi, čímž předvede svou touhu expandovat do alternativní trhy mimo kryptoměny.  

Když se podíváme na technickou stránku, zdá se, že bitcoin mezitím našel rozsah, v němž se může konsolidovat, s podporou na předchozím historickém maximu přibližně 19,800 21,300 USD a rezistencí kolem 200 23,300 USD. Vymanit se z rozsahu a dosáhnout významného pokroku se může ukázat jako výzva pro býky s XNUMXtýdenním klouzavým průměrem, který se rýsuje nad XNUMX XNUMX USD.

Otázkou na mysli všech obchodníků je, jak dlouho se toto rozmezí udrží a zda bude 17,600 XNUMX $ naším lokálním dnem v dohledné budoucnosti? Vzhledem k tomu, že předseda Federálního rezervního systému Powell na středečním slyšení bankovního výboru Senátu zopakoval svůj jestřábí postoj a pohled na rostoucí kryptoregulaci, zní to, že potenciální úlevu, kterou jsme viděli v minulém týdnu, bychom neměli brát jako samozřejmost. Navíc, další vývoj ve spadu Terra může být objeven dále podél současné nelikvidní krypto cesty. Tento temný mrak s největší pravděpodobností udrží všechny účastníky trhu s jejich stepařskými botami a lehce našlapující, jak se budeme dále pohybovat v těchto apokalyptických časech.