Tým

Sloučení obchodu

Vzestup Etherea z popela za poslední dva týdny ukázal, proč byste neměli podceňovat oživení medvědího trhu. Před explozivním nárůstem, pokrývajícím více než 50 % za týden, druhé největší krypto aktivum bedlivě sledovalo pohyby bitcoinu. Nyní se zdá, že je to ten, kdo vede zbytek trhu a ukazuje posun trhu k více rizikovému postoji. Minulý týden došlo k druhému týdnu přílivu do kryptofondů Ethereum, investoři byli převážně institucionální investoři, v celkové výši 5 milionů dolarů. To je velký posun ve srovnání s posledními třemi měsíci, kdy došlo k 11 po sobě jdoucím týdnům odlivu.

Předpokládá se, že katalyzátorem vzestupu Etherea jsou zprávy týkající se sloučení Etherea, které zahrnuje přechod od proof-of-work k mechanismu proof-of-stake konsenzu. Časová osa byla vyslovena během otevřeného vývojářského hovoru, podrobně popisující sloučení by se dalo očekávat 19. září. Sloučení povede k tomu, že se Ethereum stane deflačním kvůli snížení ročních emisí o 90 %. To stále více podporuje narativ, že éter je rostoucí uchovatel hodnoty. Investoři se této vyhlídky chytili, což vedlo k argumentu, že aktivum je podhodnoceno, protože se budoucí nabídka snižuje.

Celkově je síla trhu působivá, zvláště vezmeme-li v úvahu vyšší než očekávaná data CPI 9.1 %, která by mohla vést k dalšímu budoucímu zvýšení sazeb ze strany Federálního rezervního systému. Je však třeba mít na paměti, jak zuřivost medvědího trhu vzniká tím, že se prodejci nakrátko dostanou do držky. To vede k tomu, že jsou nuceni odkupovat své krátké pozice zpět, aby zabránili dalším ztrátám způsobujícím další nákupní tlak – což má za následek další cyklus zpětných nákupů prodejců nakrátko.

Minulý týden centralizované burzy zaznamenaly nejnižší objemy obchodů od prosince 2020, což vedlo ke ztenčení likvidity objednávek a zvýšení volatility – což vytvořilo perfektní bouři pro krátké stlačení. V pondělí přesun Etherea na více než 1,600 500 USD zaznamenal likvidace v celkové výši téměř 24 milionů USD během XNUMX hodin.

Nicméně Ethereum má stále větší konkurenci, aby se stalo vedoucím řetězcem, pokud jde o globální přijetí kryptoměn. Pokud jde o aktivní adresy, Solana dominuje bitvě o nadvládu první vrstvy. V červnu Solana registroval 32.23 milionů aktivních adres ve srovnání s 12.93 miliony Etherea.

Během posledních několika týdnů jsme svědky otázky: Jak kryptoměny přilákají 1 miliardu uživatelů v nadcházejících letech? To bylo zodpovězeno krypto-nativními telefony – jako první byla oznámena Solana's Saga následovaná Polygonem a HTC. Tato zařízení budou speciálně navržena pro interakci s decentralizovanými aplikacemi, přičemž uživatelská zkušenost s nakládáním s vlastními peněženkami a podepisováním transakcí se podstatně zlepší. Kromě toho bude současná infrastruktura obchodu s aplikacemi za vysoké poplatky, která vývojáře odrazuje od vytváření aplikací, přepracována pomocí Solana's Mobile Stack. To by mohlo vést k vylepšeným decentralizovaným aplikacím s dalšími případy použití, lepším zpřesněním a lepší dostupností – přimět více lidí, aby se zapojilo do kryptoměn.

Z technického hlediska se Ethereum vymanilo z měsíčního rozmezí 1,050 1,250 až 1,600 1,700 USD a čelí odporu kolem 2021 100 USD. Skutečným testem bude proniknutí do klíčové úrovně 1,900 XNUMX USD, která znamenala minima v létě XNUMX. XNUMXdenní klouzavý průměr se také pohybuje kolem XNUMX XNUMX USD a bude dalším testem, pokud existuje dostatečná poptávka, která převáží nejisté makroekonomické prostředí a pokračuje v naší vzestupné trajektorii. Pokud by byl tento krok odmítnut z této úrovně, mohl by to být opět medvědí test naší kdysi silné podpory a mohli bychom se vrátit níže do oblasti poptávky.

Zprávy o tom, že Tesla likviduje část jejich bitcoinové pozice, býkům nepomáhají. Jejich zpráva o výdělcích podrobně popisuje, že během 75. čtvrtletí prodali 2 % svých bitcoinů v celkové výši 936 milionů dolarů za průměrnou cenu přibližně 29,000 XNUMX dolarů. Musk však zdůraznil, že to není známkou křehkosti bitcoinu, ale spíše Tesly, která zlepšuje svou likviditu ve světle odstávek Covid v Číně a dalších ekonomických faktorů.  

Dosažení bájné celkové úrovně krypto tržní kapitalizace 1 bilion dolarů je silným ukazatelem odolnosti tohoto sektoru. 1 bilion dolarů je také tržní kapitalizací stříbra a při srovnání ukazuje, jak malá je kryptoměna ve srovnání s ostatními třídami aktiv. Na obzoru je mnoho býčích katalyzátorů pro krypto, Ethereum Merge, Bitcoin Halving a krypto nativní mobilní zařízení, které potenciálně urychlují globální přijetí 1 miliardy uživatelů a dále. Budou tyto vedlejší větry schopny bojovat s makroekonomickými protivětry pravděpodobně přicházejících zvýšených úrokových sazeb a recese?

Minulý týden ukázal slibné známky, ale skutečným testem bude, zda bitcoin dokáže získat zpět a udržet 200týdenní klouzavý průměr – a nadále dosahovat vyšších minim. Pokud jste dlouhodobě býčí ve vesmíru, měli byste ocenit obrácenou klauzuli toho, co je před námi. Odmítnutí a návrat k nižším cenám znamenají více času na akumulaci při nižších oceněních, nebo pozitivněji, oživení trhu a zhodnocení hodnoty portfolia.