Tým

Meta Down Bad

Rally v posledních několika dnech mohla znovu zažehnout vaše naděje, že býčí trh je zpět. Některé z 20 nejlepších coinů, jako je Ethereum nebo Solana, zaznamenaly za toto období 15%+ růst. Vracíme se k tržním podmínkám Up-Only?

Výše uvedená tabulka říká něco jiného. 'Počkej', možná si říkáte. Co má jednodenní krach společnosti Meta, mateřské společnosti Facebooku, bezprecedentních 25 %, 237 miliard dolarů společného s kryptoměnami?

Odpověď zní: I když odložíme stranou vznešené metaverzní ambice Facebooku, překvapivě hodně.

Vždy jsme očekávali, že se Crypto postupem času začne více podobat akciím. Menší volatilita a méně masivních drawdownů nebo rally. Co jsme nečekali, bylo, že se akcie začaly chovat jako kryptoměny. Pokles Meta byl způsoben špatnými zprávami, ale také nedostatkem likvidity na trhu.

Zdá se, že mnoho obchodníků sedí na okraji a čeká, kam se trhy vyvinou. To je stejné jako na krypto trzích. Objemy obchodů se oproti prosinci snížily o 50 %. Relativně malé pohyby mohou ceny výrazně zvýšit nebo snížit.

moudrý muž řekl, že trhané trhy ničí vaše portfolio tím, že dávají naději a kapitulaci právě ve špatný čas. Ve chvíli, kdy uvěříte, že úlevová rally je bodem obratu a vstoupíte na trh, cena se obrátí a začne klesat. Jakmile to vzdáte a prodáte, trhy začnou znovu stoupat. To může sníst vaše portfolio, protože pomalu ztrácíte naději.

Způsob, jak se v tom orientovat, je mít jasný plán, přesvědčení držet, kapitál čekání na vedlejší koleji a pomalé hromadění propadů.

Jednejte netrpělivě a budete sledovat, jak vaše portfolio krvácí.