Tým

Býčí zatýkání

Novinky že americké orgány činné v trestním řízení zabavily 94,000 3.5 bitcoinů v hodnotě 2016 miliardy dolarů, které byly ukradeny při hacku Bitfinex v roce XNUMX, mohlo trhy snadno vyděsit.

Nejenže to opět přivádí kryptoměny do centra pozornosti ve vztahu k hackům a podvodům, ale také se očekává, že americké úřady vydraží zabavený bitcoin přímo na trh. Přesto v posledních dnech trhy pokračovaly v růstu.

Jsme tedy opět býčí?

Tady se děje pár věcí. Trhy se odrazily od svých lednových ztrát a vzhledem k absenci zásadních zpráv o snížení sazeb Federálního rezervního systému, válce ve východní Evropě nebo návratu omezení COVID převzal opatrný optimismus.

Ještě důležitější je, že i když je na trhu 94 XNUMX bitcoinů navíc, jak ukazuje graf výše, stále rostoucí množství bitcoinů prostě není aktivní, ale leží v chladu.

Instituce nebo větší kupci akumulující BTC nehledají rychlé obraty, ale víceleté držení. Aktivní nabídka Etherea zůstala relativně nezměněna vzhledem k tomu, že ETH je vyžadován pro poplatky za plyn, nákupy NFT a aplikace DeFi.

Celková nabídka Etherea se však nyní po zavedení zmenšuje EIP-1559. Již bylo spáleno přes 1.8 milionu ETH.

Sloučení Etherea 2.0 dále posílí narativ ETH jako výnosu generujícího aktiva. Dokonce i BTC ve své zabalené verzi lze použít k výdělku v aplikacích DeFi. Vzhledem k povaze BTC i ETH jakožto produktivních aktiv generujících výnosy se účastníci trhu mohou dozvědět, že toto není vaše typická držba akcií.

Výsledkem je, že cenové propady se rychle vykupují. To neznamená, že v příštích měsících neuvidíme trhané trhy nebo dokonce opakovaný test nejnižších minim v rozmezí 20-30 XNUMX $ pro BTC.

Ale pokud se mohou objevit zprávy jako podezřelé zatčení Bitfinexu bez většího dopadu na trh, může být dobrý čas si připomenout, jak silný celkový obraz vypadá pro naše odvětví.