Tým

Hromnice?

Pokud jste zvyklí na rychle se pohybující krypto trhy, rok 2022 vám musí připadat jako nikdy nekončící den hromu. Po významných pohybech až na 69 30 $ a zpět na 2021 36 $ v roce 48 se bitcoin od začátku roku 2022 obchoduje v rozmezí, které se zdá být poměrně „nudné“ mezi XNUMX XNUMX $ a XNUMX XNUMX $.

Toto obchodování v pásmu bylo možné pozorovat také v létě 2021, kdy trhy zažívaly spíše nudné období. Po té době následoval velký posun nahoru.

Taková období relativního klidu mohou být skvělou dobou pro akumulaci. Jakmile BTC v roce 2020 překonalo své období obchodování s rozsahem, následný růst zastínil všechny pohyby cen, ke kterým došlo předtím. Každý, kdo se pohybuje na krypto trzích déle, také ví, že takové pohyby mají tendenci být v souladu s bitcoinovými halvingovými událostmi. Další je naplánován na rok 2024.

Ale to je jen malá útěcha pro mnoho obchodníků, kteří přišli do kryptoměn, protože touží po „akci“ rychle se pohybujícího, extrémně volatilního trhu. Pro ně je období jako toto skutečně scénářem „maximální bolesti“. Není viditelný žádný jasný trend a býci a medvědi se hádají a tvrdí si předčasné vítězství, aby je však realita odstranila, když se další pohyb trhu vydá opačným směrem.

Hromnice nepochybně dříve nebo později skončí. Vzhledem k tomu, že globální makroklima stále vypadá jako výzva a hrozící recese, přetrvávají rizika směrem dolů. Přesto, pokud oddálíte, zatím nás bitcoin ve střednědobém až dlouhodobém horizontu nikdy nezklamal.

Možná je zde lekce stejná jako ta ze skutečného filmu 'Groundhog Day': nekonečné opakování téhož dne skončilo až poté, co se hlavní hrdina Bill Murray stal skutečně lepším člověkem. Není to pro nás všechny skvělá inspirace, abychom se stali lepšími obchodníky?