Tým

Drží čáru

Medvědí trhy jsou obvykle dobou, kdy obchodníci přehnaně reagují na jakoukoli špatnou zprávu. Události, které by na býčím trhu stěží způsobily ucuknutí, mohou u medvěda srazit trhy výrazně dolů.

Je proto poněkud nečekané sledovat odolnost cen kryptoměn v posledních dnech. Navzdory pokračující válce, potvrzené strašidlo přicházejících zvýšení sazeb Federálního rezervního systému a rostoucího regulačního tlaku přicházejícího z USA a odjinud, BTC, ETH a dokonce i nejlepší projekty DeFi zaznamenaly v posledních dnech růst.

Může to být jen úlevná rally po výrazném poklesu z maxim na konci roku? Když se podíváme zpět na rok 2018, úlevová rally BTC v únoru téhož roku viděla, že cena BTC klesla z <8 11.5 $ na 70 XNUMX $. Od té doby však pokračovala v poklesu a klesla o XNUMX %, kde nakonec dosáhla dna.

Obchodování je hra pravděpodobností a historie je pouze jedním datovým bodem v daném scénáři, i když důležitým. V roce 2018 se BTC zhroutil, aniž by se přiblížil makro nejistotě, která dnes existuje. V roce 2022 jsou ve hře hlavní fundamentální síly, ale trhy se drží.

Nyní existuje ekosystém krypto produktů, které přímo ovlivňují celý trh. Nedávný oznámení že Terra USD, jeden z nejpopulárnějších stablecoinů ve vesmíru, by nyní byl také podpořen BTC, je toho příkladem. S podstatně větším kapitálem, který je k dispozici pro nasazení v kryptoměnách, se cykly mohou otočit mnohem rychleji, protože toky peněz pronásledují příležitosti. Tyto peníze jen tak neopustí trh, zůstávají uvnitř a čekají na nasazení. Délka Crypto Winter se proto může zkrátit.

Kromě toho se Crypto stalo součástí globální konverzace způsoby, které byly dříve nemyslitelné. Ukrajinská vláda shromažďuje dary na kryptoměny, spekuluje se, zda Rusko nevyužije kryptoměny k obcházení sankcí, a dokonce i generální ředitel společnosti Citadel, který byl dříve velkým skeptikem vůči kryptoměnám, oznámila, že Citadela vstoupí na trh.

Linie zatím drží a možná bude na cestě k opětovnému vynucení.