Tým

Stabilní smrt

Slavný akciový investor Warren Buffet jednou řekl: „Když příliv zmizí, zjistíte, kdo plaval nahý“. Jen pár týdnů zpět pod názvem "Ponzi nebo DeFi" mluvili jsme o oblíbeném stable coinu UST, součásti ekosystému LUNA, kterému se dostalo značné pozornosti díky jeho 20% APY na stablecoinu.

Tento týden se fixace UST na dolar dostala pod útok a zhroutila se. Token LUNA, směnitelný 1-1 vs. UST, klesl z více než 100 USD a tržní kapitalizace přes 50 miliard USD na nulu během několika dní, protože zoufalí držitelé UST pálili své UST a prodávali LUNU, kterou dostávali. Zvěstí je mnoho že někteří větší tvůrci trhu spustili tento běh. Systém LUNA/UST nevydržel.

Trhy byly celkově silně zasaženy. V jednom z temnějších dnů v nedávné historii kryptoměn klesla celková tržní kapitalizace kryptoměn o více než 25 %. Bitcoin spadl na nejnižší hodnotu od prosince 2020, když se dostal pod 28 XNUMX $, než se odrazil. Stručně řečeno, dokonce i nejoblíbenější stablecoin USDT společnosti Crypto se dostal pod tlak, ale zatím se držel dobře.

Tržní nerozhodnost posledních měsíců, která byla stále pravděpodobnější vzhledem k širším ekonomickým problémům, kterým svět čelí, rozhodně klesla. Nikdo nemůže říct, kam se věci vyvinou, ale ani ti nejpyšnější býci už nemohou popřít, že jsme pevně na území medvědího trhu.

Na systémovější úrovni jsme viděli, jak velký krypto projekt zemře během několika dní. Mnoho velkých hráčů bylo významným investorem v rámci ekosystému LUNA a mnoho fondů vlastnilo UST. Odstranění vedlejších škod této havárie bude nějakou dobu trvat. Trhy budou potřebovat čas, aby znovu získaly důvěru. Brzy budeme vědět, zda regulační orgány vezmou kolaps UST jako výzvu k intervenci.

Ať se odsud stane cokoliv, utáhněte si helmy, čeká nás jízda.