Tým

Swingující dvacítka

V posledních dvou týdnech došlo na trzích kryptoměn k velmi vítanému oživení. Právě v době, kdy hrozilo, že vládu převezme totální zkáza a chmur, žádné další zprávy o zpřísnění sazeb od Federálního rezervního systému a možnost nadcházejícího vyřešení rusko-ukrajinské války, jak se zdá, nezvedly náladu na trhu. Nedávný oznámení od Luna Foundation, že od ledna nakoupila více než 1 miliardu dolarů bitcoinů, aby posílila své rezervy, určitě také pomohla.

Bohužel čisté základy a makro rizika se nezměnily. Inflace zůstává na úrovních naposledy zaznamenaných v 1970. letech 2008. století, což zvyšuje možnost dalšího zvyšování sazeb centrální banky. Mezitím válka a sankce zvyšují ceny komodit, konkrétně energie a pšenice, což ohrožuje první plnou globální recesi od roku XNUMX.

Tématem pro rok 2022 zůstávají „swingující dvacátá léta“: jdeme nahoru, pak dolů, pak zase nahoru, ale bez skutečného zlomu. Je to skvělé prostředí pro obchodníky s houpačkami, ale hrozné pro netrpělivé obchodníky, kteří riskují, že budou rozsekáni ve vzestupech a pádech. Nikdo nemá křišťálovou kouli, ale očekávat v brzké době nová historická maxima by se zdálo přitažené za vlasy vzhledem k existujícím všestranným ekonomickým rizikům. Na druhou stranu kryptoměny vždy najdou způsoby, jak nás překvapit. Doufejme, že pokračováním tlaku nahoru.