Tým

Otázky za bilion dolarů

Když svět hoří, není vhodná doba mluvit o cenách. Na světě jsou důležitější věci.

Tyto věci však přesahují rámec tohoto zpravodaje a trhy nespí.

Globální trhy, ať už kryptoměny nebo akcie, zaznamenaly za posledních 24 hodin velké propady, protože začala ruská invaze na Ukrajinu. Tržní kapitalizace kryptoměn klesla během několika minut o více než 10 %, když se události začaly odvíjet.

BTC zde nebyl výjimkou. Mezitím Gold, staré, bitvami prověřené zajištění proti makro riziku, konečně zažilo velký průlom. BTC je králem kryptoměn, ale ještě to není bezpečné útočiště, o kterém si mnozí představují, že by se z něj jednou mohl stát. Očekávejte, že v následujících dnech, možná týdnech nebo dokonce měsících převezme hlavní volatilita.

Bude válka krátká a rozhodná? Nebo se táhnout měsíce? Bude Rusko odstraněno z globálního systému finančního zprostředkování SWIFT, možná dokonce začne používat bitcoiny k obcházení mezinárodního finančního systému? Odloží FED snížení sazeb? Mnoho otázek, velmi málo odpovědí.

Když je v ulicích krev, dá se koupit ponurá tržní moudrost. Když se podíváme zpět v čase, pád trhu COVID v březnu 2020 byl velkým dnem.

Dnes index Greed & Fear Index opět ukazuje na extrémní strach. Je tato doba jiná? Pokud spojíme konečné paradigma extrémně levných peněz centrální banky, které podpořilo generační boom trhů, se zhoršující se globální politickou situací, existuje spousta důvodů k pesimismu.

Ale v březnu 2020 bylo opět mnoho důvodů k pesimismu.

Takže je teď ten správný čas být protivný a koupit?

To je skutečně otázka za bilion dolarů.