Tým

Skály a tvrdá místa

V dnešní době není tajemstvím, že trhy jsou závislé na levných penězích centrální banky. Jakékoli náznaky toho, že by se sazby mohly zpřísnit a levné peníze by mohly nepatrně zdražit, stačily k tomu, aby zamrazilo jakoukoli třídu aktiv.

Stalo se to již v květnu 2021, nyní se to děje ještě rychlejším tempem a vysvětluje silný pokles v posledních dnech. I když bychom chtěli, aby byly krypto trhy odpojeny od ostatních tříd aktiv, krypto stále znovu následuje zbytek trhu na cestách nahoru a dolů. 

Pokud bude inflace dále růst, centrální banky budou cítit povinnost zvýšit sazby. Přesto, protože globální ekonomika nadále bojuje s variantami Covid a dopady posledních 2 pandemických let, jakékoli další špatné ekonomické zprávy by mohly oddálit zpřísnění a umožnit trhům pokračovat v „párty“ jen o něco déle.

Ironicky by se zdálo, že čím hůře se bude ekonomice dařit, tím lépe se bude trhům dařit, protože očekávání zvýšení sazeb by se zpozdilo. Samozřejmě vždy existuje velká šance, že jak se sazby zpřísní, ekonomika se stejně zhroutí. Centrální banky jsou skutečně mezi skálou a tvrdým místem.

Co to znamená pro Crypto?

Krátkodobě nic dobrého, protože vstupujeme do rozbouřených vod. Nicméně pro každého, kdo se bojí medvědího trhu ve stylu 2018, zvažte, jak moc od té doby toto odvětví pokročilo.

Opustí obchodníci třídu aktiv nejvíce zabezpečenou vůči budoucnosti s nejvyššími výnosy úplně? Nebo přečkají bouři a budou vydělávat na Stablecoinech v protokolech DeFi, a to kdykoli jen pár kliknutí od opětovného vstupu na trh?

Buďte opatrní, ale nevzdávejte se naděje, kryptotrhy tu zůstanou.